Podczas II edycji półmaratonu pomagaliśmy Laurze Matuszewskiej. Dzięki Laurze, powstała piękna inicjatywa – wsparcie osób potrzebujących przez biegaczy. Podczas V Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego, jednoczymy się ponownie i wspieramy w ramach Drużyny Laury kolejną potrzebującą osobę, którą jest Kacper Traczyk.

Pomagamy przez bieganie Kacprowi Traczykowi Pomagamy przez bieganie Kacprowi Traczykowi Pomagamy przez bieganie Kacprowi Traczykowi

Kacper ma 15 lat i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Kacper urodził się z niedotlenieniem i zamartwicą. Ma porażenie czterokończynowe. Nie siedzi, nie mówi, ma padaczkę i wzmożone napięcie mięśniowe. To właśnie wzmożone napięcie mięśniowe jest największym problemem Kacpra. Teraz w okresie dojrzewania bardzo się nasiliło. Kacper ma wysztywnione całe ciało, ma problemy z przełykaniem, z jedzeniem. Sprawia mu to ogromny ból i ograbia z sił. Ma problemy ze spaniem. Przez 15 lat nie przespał nawet jednej nocy. Karmienie jest udręką zarówno dla Kacpra jak i jego mamy. Nadal trwa walka o to by nie karmić Kacpra dojelitowo. Dlatego niezbędny jest Fantomalt, czyli proszek wysokoenergetyczny firmy Nutricia i kaszki Nestle mleczno – ryżowe. Wymienione preparaty są niezbędne do odżywiania chłopca. Nie są to jednak rzeczy tanie. Potrzebna i niezbędna jest również pomoc w rehabilitacji. Ogromną ulgę w wzmożonym napięciu mięśniowym mogą przynieść Kacprowi masaże. Prywatna rehabilitacja jest jednak kosztowna i mama Kacpra może pozwolić sobie jedynie na dwa masaże miesięcznie. Każdego dnia mama Kacpra ćwiczy z Kacprem, ale potrzeba fachowej pomocy, żeby zapobiegać przykurczom. Rehabilitacja w domu, w przyjaznych warunkach jest koniecznością, bo emocje, stres podczas zajęć poza domem nasilają napięcie mięśniowe. Kacprem samotnie opiekuje się mama Aneta.

Wierzymy, że z Państwa pomocą, dotrzemy do ludzi dobrej woli, a zebrane środki pozwolą nam pomóc w leczeniu Kacpra, dlatego gorąco prosimy o zapisywanie się do Drużyny Laury. Dla trzech Pań i Panów mamy wspaniałe puchary i nagrody. Liczymy na Wasze wsparcie.

Serdecznie prosimy o wsparcie dobrowolną kwotą darowizny na konto Fundacji Nie Ma Czasu.

Informujemy, że w czasie trwania V Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego, będzie odbywała się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Kacpra. Wolontariusze ze skarbonkami będą przyjmować datki.

Pomóc można wpłacając dowolnej wysokości darowiznę:
Nr konta w PKO Bank Polski SA: 33 1020 3916 0000 0002 0252 4940
Tytuł przelewu: Kacper Traczyk – leczenie i rehabilitacja
Fundacja “Nie Ma Czasu”, ul. Sulejowska 10, 97-300 Piotrków Trybunalski

EnglishGermanPolishSlovakUkrainianZulu